(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2pokoje plus Rower, TV i paczki (Nr 3906394)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Dystans: 3334.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Alcochete

20 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, mimo to, gdy optymalnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od kilku lat nie używamy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się solidne kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który na ogół przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na parę kartonów, żeby bez trudności było je dźwigać. Opisanie każdego pudła ułatwi przy otwieraniu mebli i aranżowaniu się w nowym lokalu. Większe meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy materiały izolujące, np. jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej delikatne rzeczy, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast małe rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub problemy w podjeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeśli występują specyficzne zasady odnoszące się do jakiś mebli.

            Najlepsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie naszego majątku.