(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-31 17:51

2szt OPON 1000/50r25 POLSKA-WŁOCHY

(Nr 2339608)
2szt OPON 1000/50r25 POLSKA-WŁOCHY

Marka i model:

Michelin

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

100.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1298.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych z reguły bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, dlatego że ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w UE. Problem powodować może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, który przekracza reguły dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się przyczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych mają stosownie dopasowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przerasta dopuszczalne normy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

    Cena transportu pojazdu rolniczego jest związana od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być również czas przewozu.

Adres i termin nadania

Przasnysz, 06-300, Polska

5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Latisana, 33053, Włochy

25 lut 2018