(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-24 20:46

2x motory cross 125cc, waga jednego 80kg

(Nr 2241420)
2x motory cross 125cc, waga jednego 80kg

Marka i model:

Xmotos

Waga w kg (łączna):

80.00

Dystans: 3131.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almería, Hiszpania

Termin elastyczny