(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2x quad aeon 400 (Nr 6721203)

Marka i model:

Aeon

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

500

Dystans: 1951.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rychwałd

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Yorkshire, Leeds

Termin elastyczny


Transport quada

Quady to wartościowe pojazdy i dlatego należy je bardzo uważnie transportować. Istotnym czynnikiem jest staranne osłonięcie quada przed zarysowaniem w trakcie transportu.

Quady z reguły przewozi się na przyczepce, ale zdarza się również samochodem dostawczym lub większym pojazdem osobowym (transport ostatnią metodą nie polecamy, dlatego że podczas transportu można zarysować zarówno quada jak i auto osobowe).

W przypadku, gdy przewozimy quada na przyczepce, należy unieruchomić go korzystając z czterech taśm mocujących. Wybierając pasy mocujące warto nie zapominać, aby nie były zakończone niezamkniętym zaczepem, ponieważ w czasie transportu występują różnego rodzaju drgania, a taka taśma może zwyczajnie się wypiąć. Pasy mocujące wytwarzane są z odpornego materiału, jednak podczas przewozu, istotne jest żeby zwrócić specjalną uwagę, aby pasy nie dotykały o żadne szpiczaste części, dlatego, że mogą się przetrzeć i rozedrzeć.

W momencie, kiedy transportujemy quad za pomocą ciężarówki, także powinno się pojazd unieruchomić. Najbezpieczniej jest wykonać to za pomocą pasów mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w takich miejscach, aby i quad i auto dostawcze nie ucierpiały podczas przewozu. Przy transporcie quada przy użyciu innego samochodu, powinno się pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Trzeba to zrobić, gdyż w momencie jazdy paliwo czy inne płyny mogą się rozlać oraz zanieczyścić auto od wewnątrz. Takie warunki także obniżą komfort jazdy samego kierowcy.

W momencie, kiedy zlecamy przewóz quada przez firmę transportową, warto utwierdzić się czy ma odpowiedni sprzęt do załadunku jak i wyładunku.

Koszt transportu quada przede wszystkim uzależniony jest od odległości którą ma do pokonania samochód. Żeby poznać faktyczną cenę przewozu quada, proponujemy wystawić zlecenie przewozu na giełdzie transportowej takiej jak Clicktrans.pl, w jakiej znajduje się tysiące przewoźników, którzy profesjonalizują się w takich przewozach.