(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2x rama motorower komar (Nr 5680531)

Marka i model:

Romet Komar - 2 x rama niekompletna

Waga w kg (łączna):

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 319.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Gorlice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Radomsko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.