2x Yamaha XT600, 1x Honda Transalp 600 (Nr 4488013)

2x Yamaha XT600, 1x Honda Transalp 600

Marka i model:

2x Yamaha XT600, 1x Honda Transalp 600

Waga w kg (łączna):

560.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3024.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Darmstadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

2 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.