(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2x2x270 (Nr 5597259)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

270

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Jarosław

12 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Orzechowo

16 gru 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy kontener ma właściwy sprzęt, który ułatwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zazwyczaj przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te na ogół stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne bywają także kontenery 1C i 1A typu „open top” – ich rozmiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników stosuje się do transportu materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w przewozie towarów przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane boki i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i typu transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi zrealizować podczas przewozu.