(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-04-27 07:50

3 (Nr 2636604)

3

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

100

Waga w kg (łączna):

600.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 728.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania dużej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga jest większy niż 3,5 t. i inne samochody spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, należy opisać pakunek. Ważna bywa także informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Istotny może być także termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Altena, 58762, Niemcy

27 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Nogent-sur-Vernisson, 45290, Francja

Termin elastyczny