(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 4730240)

3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 2647.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Westmeath, Athlone

11 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

23 sie 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i pracochłonnym procesem, jednak kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych mebli. Jeśli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które warto kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać książki na parę pakunków, aby łatwiej było je dźwigać. Podpisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy surowce zabezpieczające, np. jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, prześcieradła i zakleić typową taśmę klejącą. Natomiast małe rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając transport należy poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź problemy w podjeździe pod dom. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli występują wyjątkowe zasady dotyczące jakiś mebli.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie naszego majątku.