(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5102414)

3

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

3

Budżet zlecenia [€]:

3000

Dystans: 2583.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Lübbenau/spreewald

14 gru 2019

Adres i termin dostawy

Rosja, Republika Mari El, Joszkar-Oła

5 sty 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            Na początek należy wykonać eliminację posiadanych przedmiotów. Jak czegoś od dawna nie używamy lub kiedy jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się wytrzymałe pudła, które należy zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić książki na parę kartonów, aby bezproblemowo było je przenieść. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Duże meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy materiały chroniące, takie jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy drobne meble zawińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod dom. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się nietypowe kryteria odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najlepsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo profesjonalnych firm transportowych świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz osłanianie waszego majątku.