(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5369986)

3

Marka i model:

3 rowery plus 3 osoby

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [zł]:

600

Liczba sztuk:

3

Dystans: 390.00 km

Adres i termin nadania

Serbia, Belgrad, Belgrad

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Pest Megye, Budaörs

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.