(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5727335)

3

Waga w kg (łączna):

6000

Dystans: 3645.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

3 kwi 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć właściwy karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.