(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5742890)

3

Waga w kg (łączna):

49

Dystans: 829.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 28 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

30 maj 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić odpowiedni karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej umieścić w odrębnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.