(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 5876640)

3

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 108.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalonia, Berga

2 sie 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić taki karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić papierem lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.