3 (Nr 6063638)

3

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 1293.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Venlo

27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biała Podlaska

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto zrobić selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy nadadzą się wytrzymałe pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który i tak przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać naczynia na parę pakunków, aby prościej było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym domu. Spore meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy surowce chroniące, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej delikatne meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować koce, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast małe meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne zasady dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz osłanianie naszego dobytku.