(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 (Nr 6191853)

3

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 214.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

31 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła lub kupić taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.