(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 (Nr 6376914)

3

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

5 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Tleń

6 sie 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ulokować w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.