3 (Nr 7207575)

3

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 778.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Oviedo

4 lip 2021


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła bądź kupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.