(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3,5 miesięczny sznaucer olbrzym (Nr 4639747)

3,5 miesięczny sznaucer olbrzym

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1617.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Raków

Od 2 paź 2019 do 7 paź 2019

Adres i termin dostawy

Szwecja, Dalarna, Borlänge Kommun

Od 2 paź 2019 do 8 paź 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.