3,5 Pokojowe mieszkanie (Nr 6505473)

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 1062.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Trzemeśnia

7 lis 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i pracochłonnym procesem, mimo to, gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            Na początek warto wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Jak czegoś od dawna nie używamy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się mocne pudła, które warto kupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który z reguły wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. rozdzielić naczynia na parę kartonów, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym miejscu. Spore meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy materiały osłaniające, na przykład jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej wrażliwe przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić normalną taśmę samoprzylepną. Podczas gdy mniejsze rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w podjeździe pod dom. Dodatkowo należy poinformować, jeśli występują szczególne wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie twojego mienia.