3,5t (Nr 5535447)

3,5t

Długość [m]:

8.9

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

4500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Baumaterial

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2576.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Zörbig

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Icaria, Verwaltungsgliederung Von Ikaria

15 maj 2020


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt transportu różnych towarów bywa zależny od gabarytów towaru, daty transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Grupowanie ładunków

Transport ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której rozkłada się mniejsze przedmioty lub opakowania. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach najczęściej przewozi się meble, szkło, towary budowlane (np., farby, panele itd.), drzwi czy towary chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony samochodem - Tirem i zapełnia jedynie fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu korzysta się z różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz pewnych ładunków wymaga użycia kontenera – zwłaszcza przy przewozie towarów płynnych i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też przewozić drobnicę w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu okien.