Przewóz zwierząt
Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.
Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.
Papiery konieczne przy przewozie zwierząt
Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.
Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.
Jak transportować zwierzęta?
Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.
Informacje dodatkowe:
zwiń
zobacz cały
@{ pad(hours) }
GODZINY
@{ pad(minutes) }
MIN
@{ pad(seconds) }
SEK
Top Transporter
@{ offerData.courierPositiveOpinionsPercent }% pozytywnych komentarzy
@{ offerData.courierTransactionsCount } zrealizowanych transakcji
Zweryfikowany przewoźnik
@{ pickupDateEndFormatted }
Wystąpił błąd podczas operacji
Powrót