(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 15:49

3 auta

(Nr 2243925)
3 auta

Marka i model:

Audi a6 kombi, bmw e91, saab 93

Waga w kg (łączna):

5000.00

Dystans: 1999.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Liverpool, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny