(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 23:49

3 auta osobowe. razem badz pojedynczo (Nr 2403112)

3 auta osobowe. razem badz pojedynczo

Marka i model:

passat b5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 962.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Venlo, Holandia

30 mar 2018

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny