(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 19:52

3 auta z Włoch do Francji (Nr 2746908)

3 auta z Włoch do Francji

Marka i model:

CITROEN NEWC3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1803.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Martina Franca, 74015, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Termin elastyczny