(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 4490685)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 360.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Girona

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Son Bou

24 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu bądź kupić taki karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.