(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 4723556)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

50.00

Dystans: 499.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

19 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Colunga

20 lip 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź nabyć taki karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy osłonić papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.