(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 4737516)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 2165.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

30 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru najlepiej osadzić w osobnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.