(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 4811060)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 629.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

28 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu lub nabyć właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.