3 bicicletas (Nr 5339438)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

75

Dystans: 2249.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 6 lip 2020 do 8 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria

Od 8 lip 2020 do 9 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu lub nabyć właściwy karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.