(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 5410638)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1219.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Karolina Północna, Mooresville

3 sty 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu warto osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.