(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 5836827)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

70

Dystans: 2637.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Villena

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

7 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.