3 bicicletas (Nr 6067803)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 753.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Bujalance

Od 5 maj 2020 do 4 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Altsasu/alsasua

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła bądź nabyć taki karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców ochraniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.