(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 bicicletas (Nr 6454836)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

36

Dystans: 182.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

12 wrz 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby czy też przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.