3 bicicletas (Nr 7331908)

3 bicicletas

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 622.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 29 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 wrz 2021 do 1 paź 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto osadzić w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.