3 bicicletas de Montaña BTT x 3 (Nr 7523048)

3 bicicletas de Montaña BTT x 3
Waga
Sztuk
3 bicicletas de Montaña BTT
20 kg
3
Łączna waga:
60 kg
Dystans
776 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 17 maj 2021 do 20 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castile And León, León

Od 29 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części roweru warto ułożyć w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.