(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 Bicycles (Nr 5728426)

3 Bicycles

Waga w kg (łączna):

75

Dystans: 2146.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Perth And Kinross, Perth

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

3 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też nabyć właściwy karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów ochraniających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.