3 bicyles (Nr 5839083)

3 bicyles

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 1467.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

22 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania bądź zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy odkręcić i zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.