3 bikes (Nr 5869585)

Waga w kg (łączna):

62

Dystans: 1042.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skania, Lund

1 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić taki karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto umieścić w osobnych, małych kartonach lub osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.