3 birds and 1 rabbit (Nr 5909616)

3 birds and 1 rabbit

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2537.00 km

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Valletta

24 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

29 maj 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.