3 BMW, R1200 RT, R1200 GS, K1200GT (Nr 5200354)

3 BMW, R1200 RT, R1200 GS, K1200GT

Marka i model:

BMW, R1200RT, R1200 GS, K1200GT

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1428.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Einbeck

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Burdeos

28 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.