3 Bmw R1200R (Nr 5655215)

3 Bmw R1200R

Marka i model:

BMW R1200R

Waga w kg (łączna):

780

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1519.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

16 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.