(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 Cars BMW X1 - VW Tiguan - BMW 218 Active tourer => From Germany to France/Andorra Border (Nr 5649247)

Marka i model:

BMW X1,VW TIGUAN,BMW 218 ACTIVE TOURER

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1329.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, München

8 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Porta

10 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.