3 cats (Nr 7484460)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 3740.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 31 maj 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Norfolk, Norwich

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.