(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 rury blaszane izolowane, każda dł= 300cm, szer= 30 cm, wys= 30 cm waga około 30 kg/szt. (Nr 4946318)

3 rury blaszane izolowane,  każda  dł= 300cm,  szer= 30 cm, wys= 30 cm waga około 30 kg/szt.

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

folia stretch

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 370.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 17 wrz 2019 do 18 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

18 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się auta, których waga przekracza 3,5 tony oraz inne samochody spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Należy także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Kluczowa jest również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Istotny może być także czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.