(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 Fahrräder (Nr 4616001)

3 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 637.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Hummeltal

8 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Apen

15 sie 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo kupić taki karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować i usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.