(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

3 Fahrräder (Nr 4643089)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 804.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 7 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć właściwy karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.