(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

3 gołębie (Nr 6419978)

3 gołębie

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 599.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

14 sie 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.