(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 21:46

3 lekkie AUTA: Opel Corsa, Renault Clio, Renault Kango

(Nr 2115027)
3 lekkie AUTA: Opel Corsa, Renault Clio, Renault Kango

Marka i model:

Opel Corsa, Renault Clio, Renault Kango

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 743.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Naumburg, 06618, Niemcy

Od 25 paź 2017 do 27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Pruszków, 05-800, Polska

Termin elastyczny