(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-04 11:58

4 małe króliczki Mini Lop

(Nr 2255232)

Waga w kg (łączna):

2.00

Dystans: 975.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Bremervörde, 27432, Niemcy

Od 24 sty 2018 do 18 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Od 24 sty 2018 do 18 lut 2018